بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 اسفند 1397
بروز شده: 1 اسفند 1397
 
  کد خبر: 6200       تاریخ انتشار: 5 آذر 1396 - 7 ربيع الاول 1439

 

 

مرکز آدم حمله ی خونین تروریستی شهر طوزخورماتوی استان کرکوک را به شدت محکوم کرد


در پی عملیات تروریستی و خونینی که در یک بازار شهر طوزخورماتوی استان کرکوک عراق صورت گرفت و بیش از هشتاد تن از مردم عادی و بی دفاع را شهید و زخمی کرد، مرکز آدم برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: بسیار زشت و نکوهیده است که با انگیزه ها و منازعات و مشکلات بین مخالفان سیاسی، مردم بی دفاع در کوی و برزن و بازار هدف عملیات تروریستی قرار گیرند و به خاک و خون در غلتند، در حالی که می توانند تعارض ها و مشکلات و اختلافات خود را از طریق گفتگو و حکمیت قانون اساسی حل و برطرف کنند. اینان باید توجه داشته باشند مردم کوچه و بازار به هیچ وجه طرفی از اطراف منازعات و اختلافات آنها نیستند.

در ادامه ی این بیانیه آمده است: تنها تفسیر و برداشتی که می توان از عملیات تروریستیِ صورت گرفته در بازار شهر طوزخورماتو داشت، این است که با توجه به این که استان کرکوک دارای دو قومیت و نیز طوایف متعدد و چند گانه است می توان گفت که اقدام فوق از سوی جریان هایی انجام شده است، چراکه تروریسم و تروریست ها بخش های اعظم کشور عراق را در اختیار داشتند و اینک با شکست سنگین و همه جانبه روبرو شده و فرار کرده اند، لذا می خواهند زمینه را پیچیده و تنش آلود کنند و قاعده ی بازی را برهم بزنند.

اگر بپذیریم که جریان و گروه های تروریستی این عملیات جنایتکارانه و بزدلانه را رقم زده اند، مطمئن باشیم که فرد یا افرادی آنان را حمایت مالی و تسلیحاتی کرده و برای چنین اقدامی تشویق و ترغیب می کنند و تروریست ها در مقام تأمین خواسته حامیان خود، جان و مال مردم بی دفاع را می گیرند و نابود می کنند؛ همان چیزی که برخی جریان های سیاسی آن را خواسته و دنبال می کنند.

در ادامه ی بیانیه ی مرکز آدم آمده است: تمام اقدامات تروریستی که از سال 2003 میلادی (1382ش) تا به امروز رخ داده و اتفاق می افتد، از سوی گروه های سیاسی و برای سرپوش نهادن به شکست خود در آشفته ساختن جامعه برای منافع انتخاباتی خود یا ایجاد فشار بر جریان های دیگر، آن هم با لحاظ داشتن منافع و مصالح جریان خارجی یا داخلی بوده است.

این بیانیه نسبت به ادامه یافتن این قبیل حرکت ها و رفتارهای مجرمانه هشدار داده، افزوده است: مجریان این تحرکات و اقدام ها نمی توانند با کشتن مردم بی گناه و بی دفاع به اهداف و منافع سیاسیِ خود برسند، چراکه اینان نمی توانند عواقب و زیان هایی که این قبیل اعمال به جامعه ی انسانی و کشور و مؤسسه ها و نهادهای آن وارد می سازد را برآورد کنند.

در پایان بیانیه آمده است: باید در اسرع وقت جنایتکاران و مجریان این اقدام جنایتکارانه تحت پیگرد قرار گیرند و به دست عدالت سپرده شوند. دیگر بایسته این است که پرده از چهره ی کریه حامیان تروریسم و مجریان این عملیات تروریستی برداشته شود و نتایج تحقیقات به اطلاع افکار عمومی برسد.
 
مرکز آدم برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG