بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 اسفند 1397
بروز شده: 1 اسفند 1397
 
  کد خبر: 6246       تاریخ انتشار: 18 آذر 1396 - 20 ربيع الاول 1439

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
اقدامات سرکوبگرانه ی حاکمان ترکیه محکوم است


در پی حوادثی که در کشور ترکیه بر ضد معارضان سیاسی و نخبگان ضد استبداد رخ می دهد، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) طی بیانیه ای این اقدامات را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت تحولات مخاطره آمیز اخیر در کشور ترکیه را با نگرانی دنبال می کند و نقض حقوق مستمرِ معترضان سیاسی و تحت پیگرد قرار دادنِ بی امانِ نخبگان و شایستگانِ استبدادستیز کشور را به شدت محکوم می کند.

در ادامه ی بیانیه آمده است: این سازمان اطلاع یافته است که حاکمان ترکیه ده ها تن از استادان دانشگاه ها را به اتهامات پوچ و بی اساس به دستگاه قضا سپرده اند که تنها جرم آنان مخالفت با سیاست های رئیس جمهور ترکیه بوده است. این اقدام، تلاش مجدد دولت ترکیه برای بستن دهان ها و خاموش کردن صدای معترضان است و هدف از این اقدام، به حاشیه راندن لایه ها و طبقات وسیع از جامعه ی ترکیه می باشد.

از نگاه این سازمان اعمال و رفتار استبدادیِ حکومت ترکیه چالشی بزرگ و مخاطره آمیز در برابر آزادی و حقوق مقرر شده در قانون اساسی بوده و به صورتی آشکار و بی پرده و همه جانبه فروپاشی دموکراسی در این کشور را رقم زده و به نمایش می گذارد که پیامد فاجعه باری خواهد داشت.

از این رو، سازمان جهانی نفی خشونت از رئیس جمهور و قوه ی قضائیه ی ترکیه که بر محاکمه ی بیش از 150 شخصیت سیاسی و دانشگاهیِ معترض نظارت دارند می خواهد تا در این زمینه که در لایه ای از خطرها قرار گرفته است، تجدیدنظر کنند و تمام معارضان سیاسی و افرادی که به جرم اظهارنظر در بازداشت به سر می برند را آزاد کنند.

همچنین از رئیس جمهور ترکیه خواسته می شود که در امور کشورداری و سیاسی، خردمندانه عمل کند و در تعامل با آرای دیگران از به حاشیه راندن و دور کردن آنان از جامعه، بپرهیزد؛ چراکه این روش و شیوه پیکره ی دموکراسی در ترکیه را نابود می کند و تمام حقوقی را که قانون اساسی تعیین کرده است، نقض می نماید.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG