بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 6 بهمن 1398
بروز شده: 6 بهمن 1398
 
  کد خبر: 6251       تاریخ انتشار: 19 آذر 1396 - 21 ربيع الاول 1439

 

 

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
اقدام اخیر آمریکا محکوم است و باید تصمیم خود را مبنی بر انتقال سفارتخانه ی کشورش به قدس تغییر دهد


در پی تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارتخانه ی خود به قدس، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی طی بیانیه ای این تصمیم آمریکا را به شدت محکوم کرد و خواستار متوقف شدن آن گردید. بیانیه ی این سازمان به شرح زیر است:

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی نسبت به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر انتقال سفارتخانه ی خود به نخستین قبله ی مسلمانان، یعنی شهر بیت المقدس را به شدت محکوم می کند و چنین اقدامی را بی احترامی علنی به احساسات مسلمانان و نقض آشکار تمام عرف ها و قوانین می داند.

از نگاه این بنیاد تصمیم آمریکاییِ مورد نظر، بی حرمتیِ نابخشودنی به ملت های مسلمانِ جهان و گناهی بزرگ است که رئیس جمهور آمریکا به آن دست زده است. فراتر این که اقدام یادشده دمیدن و تفتان کردنِ کوره ی خشونت و آتشِ جنگ است که بی هیچ شک و تردیدی مانعی بزرگ بر سر راه صلح به وجود می آورد؛ صلحی که جامعه ی جهانی در راه تحقق بخشیدن به آن می کوشد.

در ادامه ی این بیانیه آمده است: قدس از دیرباز و تا همیشه سمبلی اسلامی بوده و خواهد ماند، لذا هیچ طرف و جریانی نمی تواند حریمِ حرمت و حرمتِ حریم آن را نادیده بگیرد و آن را نقض کند که قطعاً این حرمت شکنی ها عکس العمل تند مسلمانان غیرتمند را نسبت به مقدسات، دین و نمادهای خود در پی خواهد داشت.

در پایان بیانیه ی بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی آمده است: بنابراین، از دولت آمریکا خواسته می شود هرچه زودتر در تصمیم خود تجدیدنظر کند؛ تصمیم و اقدامی که به هیچ وجه از خردورزی و دیدگاهی درست و منطقی برخوردار نیست. وانگهی عملی کردن چنین تصمیمی پیامدهایی فاجعه بار را در منطقه دارد که پایانش نامطلوب و سخت نکوهیده خواهد بود. لذا باید نسبت به این طرح و اقدام، از تمام ملت های مسلمان به جهت این حرمت شکنی عذرخواهی کند.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG