بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 26 مهر 1397
بروز شده: 26 مهر 1397
 
  کد خبر: 6372       تاریخ انتشار: 24 دی 1396 - 26 ربيع الثاني 1439

 

 

بررسی موضوع «انتخابات و اندیشه ی انتخاب کننده عراقی بین اثرپذیری و اثرگذاری» در همایش مرکز المستقبل


مرکز مطالعات استراتژیکی المستقبل در چارچوب گردهمایی هفتگی خود به میزبانی مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ در کربلای معلی، موضوع «انتخابات و اندیشه ی انتخاب کننده عراقی بین اثرپذیری و اثرگذاری» را مورد بررسی قرار داد.

این همایش با حضور جمعی از مسئولان محلی، شماری از مدیران مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی، فعالان سیاسی و اصحاب مطبوعات برگزار شد.

آقای دکتر اللاوندی، استاد علوم سیاسی دانشکده ی بابِل و پژوهشگر مرکز المستقبل طی گفتگویی اظهار داشت: عوامل اثرگذار به حسب شرایط و طبیعت نظام های سیاسی و بر اساس بینش سیاسی افراد جوامع در کشورهای مختلف، تفاوت هایی دارد. از دیگر سو عواملی که بر رفتار و گرایش اثر دارد و او را خط می دهد شیوه ی سلوکی و نقش رسانه و تبلیغات انتخاباتی، سطح بینش سیاسی، فرهنگ فرد و جامعه، عوامل آرمانی، نقش عشیره، قدرت مالی، داشتن قدرت، حمایت های منطقه ای و بین المللی، نقش سازمان ها و نهادهای مدنی و مراکز مطالعاتی، تحقیقاتی و علمی است.

وی افزود: موضوع این گردهمایی همچنین بر ضرورت تغییر و تحول مثبتِ مبتنی بر انتخابِ افراد و عناصر حزبی تأکید دارد که توان نجات سیاسیِ عراق از مصیبت و وضعیت فعلی آن را داشته باشند، مشروط بر اینکه واجدان شرایطِ شرکت در انتخابات در ایجاد تغییرات مورد نظر فعالیتی کارآمد داشته باشد.

وی یادآوری کرد: برنامه و طرح هایی جدی برای تغییر مطلوب وجود دارد که ایجاد جایگزین بهتر، ساختار اندیشه های موفق و به مرحله ی عملی رساندن آن ها، نهادینه کردن اراده ی فراگیر اجتماعی مایل به تغییرات، رهایی از حسّ نومیدی و شکست، پرهیز از دنبال کردن منافع و مصالح شخصی، مقدم داشتن منافع عمومی به مصالح شخصی، پیراستگی از تمام عوامل اثرگذار بر رفتار انتخاب کنندگان، اهتمام ورزیدن به این مسأله و پیگیرشدن دستاوردهای مراکز تحقیقاتی و علمی از آن جمله می باشد.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG