بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 اسفند 1397
بروز شده: 1 اسفند 1397
 
  کد خبر: 6385       تاریخ انتشار: 28 دی 1396 - 30 ربيع الثاني 1439

 

 

حضور هیئت نمایندگی دو مرکز مرتبط با مرجعیت در سفارت کشور کره جنوبی در کشور عراق


در پاسخ به دعوت سفارت کشور کره جنوبی، هیئتی از مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ و مرکز مطالعات راهبردی المستقبل، از مراکز مرتبط با دفتر مرجعیت در شهر مقدس کربلا، در روز سه شنبه گذشته از مقر سفارت کره جنوبی در بغداد بازدید کردند.

سونگ بام شن، نایب رئیس هیئت اعزامی کره جنوبی در این دیدار گفت: ما متوجه شدیم که شما برای ارائه ی افکار سازنده خود به تصمیم گیرندگان کشور تلاش می کنید. ما از این تلاش شما و از برقراری ارتباط با سفارتخانه ها و گسترش شبکه ارتباطات انسانی قدردانی می کنیم.

وی در ادامه افزود: شباهت های زیادی بین دو کشور کره جنوبی و عراق در جنبه های تاریخی و تجربیات در مبارزه با دیکتاتوری وجود دارد. عراق دارای پتانسیل بالایی است و افراد هوشمندی دارد که می دانند عراق به چه سمتی حرکت می کند و اولویت های آن چیست.

نایب رئیس هیئت اعزامی کره گفت: وقتی کشور بزرگی مانند عراق را می بینم که از کشمکش و درگیری قدرت های خارجی رنج می برد، ناراحت و غمگین می شوم. البته فکر می کنم این نزاع ها در نهایت به موفقیت عراق ختم خواهد شد. کشور کره آماده هرگونه کمک رسانی به کشور عراق است و برقراری روابط فرهنگی و برگزاری چنین جلساتی، گامی است برای آینده ای بهتر.

عدنان الصالحی، مدیر مرکز مطالعات راهبردی المستقبل نیز در این ملاقات گفت: از آنجایی که همکاری مثبتی بین دو طرف در زمینه های مطالعات و تحقیقات و استفاده از تجارب کشورهای دیگر خواهیم داشت، امیدواریم که روابط بین سفارتخانه ها و مراکز مطالعاتی ادامه داشته باشد.

همچنین علی الطالقانی، مدیر مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ در خصوص این ملاقات اظهار داشت: در این دیدار در زمینه همکاری اقتصادی بین دو کشور کره جنوبی و عراق و تجربه عراق در مبارزه با تروریسم گفتگو شد.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG