بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 اسفند 1397
بروز شده: 1 اسفند 1397
 
  کد خبر: 6399       تاریخ انتشار: 2 بهمن 1396 - 4 جمادي الاول 1439

 

 

مرکز الفرات حضور نظامی امریکا در عراق و آینده ی روابط عراقی ـ امریکایی را به بحث و بررسی گذاشت


مرکز توسعه و مطالعات استراتژیکی الفرات، از مراکز مرتبط با دفتر مرجعیت در شهر مقدس کربلا، با برگزاری همایشی حضور نظامی امریکا در عراق و آینده ی روابط عراقی ـ امریکایی را به بحث و بررسی گذاشت.

این همایش با حضور دکتر ایلاف راجح هادی الراجحی، مدیر بخش مطالعات و برنامه ریزی اداره ی برنامه ریزی سیاسی وزارت امور خارجه عراق، دکتر هشام الهاشمی، کارشناس و تحلیلگر استراتژیست و جمعی از نمایندگان پارلمان، اعضای شورای استان، حقوقدانان، دانشگاهیان، پژوهشگران، فعالان در سازمان های جامعه ی مدنی و صاحب نظران در امور بین المللی همراه بود.

دکتر خالد العرداوی، مدیر مرکز الفرات که ریاست جلسه را نیز بر عهده داشت در گفتگویی اظهار داشت: در این همایش دو یادداشت مطالعاتی یکی با عنوان «آینده ی روابط عراقی ـ امریکایی» و دیگری تحت عنوان «عوامل و دستاوردها و طبیعت حضور نظامی امریکا در عراق» مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در خلال این همایش موضوعات گوناگونی با محوریت «تضمین عراق برای حفظ مصالح و منافعش در تعامل با همسایگان منطقه ای و دوستانش در سطح جهان» مطرح شد و «ضرورت دورماندن عراق از محورهای منازعه و چالش در منطقه» از دیگر موضوعات مطرح شده بود.

وی همچنین اظهار داشت: این همایش ضمن گفتگویی صریح و آشکار درباره ی موضوع اصلی، حاوی نقد به طبقه ی سیاسی بود، چراکه آنها نتوانستند پرونده ی فساد دولتی عراق را سامان دهند و بیشتر به صرف مصالح و منافع کشور و ملت برای منازعات سیاسی پرداخته و می پردازند.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG