بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 1 اسفند 1397
بروز شده: 1 اسفند 1397
 
  کد خبر: 6401       تاریخ انتشار: 3 بهمن 1396 - 5 جمادي الاول 1439

 

 

بررسی علل عدم تمایل واجدان شرایط برای شرکت در انتخابات پیشِ رو در همایش مؤسسه النبأ در بغداد


مرکز همایش های مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ، از مراکز مرتبط با دفتر مرجعیت در شهر مقدس کربلا، نشستی به منظور بررسی علل عدم تمایل واجدان شرایط برای شرکت در انتخابات پیشِ رو برگزار کرد.

در این همایش که در شهر بغداد برگزار شد، جمعی از نخبگان، فرهیختگان و اصحاب رسانه حضور یافتند.

در این جلسه دکتر حمدان السالم، میهمان همایش در زمینه ملاحظاتی که به طور کلی با موضوع انتخابات ارتباط دارد سخن گفت و با اشاره به دو نمونه انتخابات سال های 2005 و 2014 میلادی، این انتخابات را رخداد و عملیاتی میدانی خواند و بیان داشت: در این دو رخداد سیاسی، مردمِ رأی دهنده طعم تلخ حاصل از برنامه های انتخاباتی واهی و پوچ را چشیدند. در این عرصه چهره ها همان هایی بودند که در مناصب وزارتی جا به جا می شدند. در تمام این احوال و شرایط شهروندان عراقی در این روند و عملیات سیاسی به هیچ بارقه ی امیدی دست نیافتند.

آقای حمدان السالم بر ضرورت ثبت نام حداکثری واجدان شرایط انتخابات، برای انتخاب نامزدِ برتر و کارآمدتر تأکید و یادآوری کرد که حضور در انتخابات باید به گرمی اولین حضور در انتخابات محلی باشد.

وی افزود: شرکت در انتخابات وظیفه ی ملی و میهنی است و علی رغم سرخوردگی هایی که در انتخابات گذشته بروز کرد، آنان باید کمر همت را بسته و بر انتخاب نامزد اصلح و شایسته تر استواری ورزند. فراموش نشود احزابی که در انتخابات شرکت کرده اند، بیش از 260 لیست گوناگون حزبی ارائه داده اند اما در بازداشتن شهروندان از رسیدن به خواسته هایشان همسو و متحد هستند.

علی الطالقانی، دیگر گوینده ی جلسه و مدیر این گردهمایی طی سخنانی اظهار داشت: با نزدیک شدن به زمان انتخابات بر ما و وظیفه ی ماست تا به عنوان تشکیلات و سازمان در راه بالا بردن بیداری و هشیاری مردم فعالیت کنیم و به دور از گرایش ها و وابستگی های حزبی و سیاسی، فرهنگ و درک انتخاباتی آنان را بالا ببریم.

آقای الطالقانی افزود: به منظور حمایت از عملیات دموکراتیک و نهادینه کردن اصل همسان سازی فرصت ها هماره می کوشیم تا از رهگذر این همایش ها با طوایف و گرایش های مختلف دیدار کرده، روح بیداری و هشیاری را در شرکت کنندگان در انتخابات بدمیم و از حقوق آنان حمایت همه جانبه کنیم.

این گزینه از آن جهت است که معتقد و باورمندیم عراق از نظامی انتخاباتی برخوردار است که حقوق و آزادی ها را تضمین می کند و افزون بر آن، ما در کشوری بی نظیر زندگی می کنیم که از انتخابات پارلمانی برخوردار است و انتخاب کننده را از آزادی در انتخاب بهره مند می کند.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG