بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 27 آبان 1397
بروز شده: 27 آبان 1397
 
  کد خبر: 6421       تاریخ انتشار: 9 بهمن 1396 - 11 جمادي الاول 1439

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
طرف های جنگ و منازعه در سوریه باید مردم بی دفاع را از عوارض و مصیبت های جنگِ جاری در این کشور دور نگاه دارند


در پی بروز درگیری های جدید در کشور سوریه، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد که در آن آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت با نگرانی تمام درگیری های مسلحانه در شمال سوریه را دنبال می کند، لذا از طرف های جنگ و منازعه و افراد مسلح می خواهد مردم بی دفاع را از عوارض این منازعات و درگیری ها دور بدارند.

این سازمان تأکید می کند که نیروهای ترکِ مهاجم و میلیشیاهای کُردِ مقابله کننده با مهاجمان، به قوانین و حقوق بشر به ویژه پیمان ژنوِ حمایت کننده از مردم بی دفاع ساکن مناطق درگیر منازعات مسلحانه، پایبند باشند.

در ادامه ی این بیانیه آمده است: این سازمان از طرف های متخاصم می خواهد حفظ جان ساکنان مناطق جنگ زده و امنیت آنان را تأمین و تضمین کنند و از هرگونه عملیات انتقام جویانه و آتش بازی بر ضد مردم بی دفاع خودداری نمایند. همچنین این سازمان هرگونه کشتار ناشی از آتش بازیِ طرفین جنگ را به شدت محکوم می کند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در پایان بیانیه ی خود از سازمان ملل متحد و شورای امنیت می خواهد با اقدامی قاطع و فوری این جنگ بیهوده را متوقف کنند و نسبت به آثار سوءِ منطقه ای و جهانی از یک سو و از دیگر سو زیان های انسانی آن به شدت هشدار می دهد، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG