بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 29 دی 1398
بروز شده: 28 دی 1398
 
  کد خبر: 6466       تاریخ انتشار: 22 بهمن 1396 - 24 جمادي الاول 1439

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت پایبندی به مقررات روز جهانی زن در زمینه فعالیت زنان در عرصه ی دانش را خواستار شد


به مناسبت نزدیک شدن به روز جهانی زن، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: ملت ها و امت های جهان از رهگذر سازمان ملل متحد برای شرکت دادن زنان در برنامه ی توسعه که تا سال 2030 میلادی ادامه خواهد داشت به اجماع رسیده اند و این که از رهگذر این طرح نیمی از جامعه، یعنی زنان در طرح بزرگ انسانی سهیم و شریک می شوند.

سازمان ملل متحد با این تصمیم، مجموعه اهداف توسعه گرانه پایا و جهانیِ فراگیر و بلندمدت را با معیار و مبنای مردم محوری و تلاش خستگی ناپذیر مدّنظر قرار داده است تا با فرارسیدن سال 2030 میلادی این طرح به طور کامل تحقق یابد و بدین ترتیب و از این رهگذر تمام گونه های فقر از بین برود. باید توجه داشت فقر، بزرگ ترین چالشی است که گریبان جهانیان را گرفته است و تحقق بخشیدن به توسعه ی پایدار و پایبندی به آن در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی مستلزم پیاده و اجرایی شدن این برنامه است. البته این طرح باید به صورت متوازن و کامل بر پایه اهداف توسعه هزاره سوم محقق شود که باید برای عملیاتی و اجرایی کردن کارهای برجای مانده ی آن به پا خاست.

شرکت کنندگان در این نشست بر معیارها و شروطی برای خیزش انسانی مطلوب در چارچوب برنامه مورد بحث به اجماع رسیده اند، به این معنا که این برنامه بدون شرکت فعال زنان در زمینه های علمی، تکنولوژی و نوآوری ممکن نخواهد بود مگر با به کارگیری زنان و دختران با رده های سنی گوناگون در سطوح مساوی علمی.

نشست روز پانزدهم ماه فوریه ی هر سال به بررسی و نظارت بر روند حرکت راهکارها و برنامه هایی اختصاص یافته است تا زنان از توانمندی و مشارکت فعال در تمام علوم انسانی و اقتصادی بین المللی برخوردار شوند.

لذا با اهمیت ورزیدن و از خاستگاه ثوابت حقوقی خود، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از تمام ملت ها می خواهد که به مقررات این روز و فعال کردن آن در سطح جهانی پایبند بوده، نسبت به آن همت ورزند و به صورت فراکشوری و جهانی آن را فعال و عملیاتی کنند، زیرا این طرح یکی از اهداف والایی است که جامعه و انسان ها را به پیشرفت نایل می کند، اهدافی که آموزه های آسمانی و قوانین زمینی آن را پذیرفته اند.

دیگر باره بر اهمیت التزام و پایبندی به مقررات یادشده تأکید می شود.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG