بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 25 آذر 1397
بروز شده: 24 آذر 1397
 
  کد خبر: 6599       تاریخ انتشار: 21 اسفند 1396 - 23 جمادي الثاني 1439

 

 

صدور بیانیه شورای سیاسی سازمان عمل اسلامی عراق در آستانه انتخابات پارلمانی در کشور عراق


با نزدیک شدن به روزهای برگزاری انتخابات پارلمانی کشور عراق، شورای سیاسی سازمان عمل اسلامی عراق، از مراکز مرتبط با دفتر مرجعیت در شهر بغداد بیانیه ای با هدف دعوت به راه اندازی کمپین های انتخاباتی زودهنگام صادر کرد که در متن بیانیه چنین آمده است:

شورای سیاسی سازمان عمل اسلامی عراق از بابت نقض احتمالی قوانین انتخاباتی بسیار نگران است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما از راه اندازی کمپین های انتخاباتی زودهنگام استقبال می کنیم که این امر نشان دهنده تقویت فرهنگ دموکراتیک و رقابت صادقانه بین نامزدها است، همچنین شورای سیاسی سازمان عمل اسلامی عراق نسبت به دو مسأله که تأثیر منفی بر دموکراسی دارد هشدار می دهد:

1. تخریب چهره نامزدها از سوی یکدیگر که این عمل علاوه بر خارج بودن از چارچوب روند انتخابات و رقابت صادقانه بر انتخاب نامزدها از سوی مردم تأثیر مستقیم دارد.

۲. استفاده از چهره ها و شخصیت های دینی در ترویج افراد یا لیست های انتخاباتی که این امر نیز سوء استفاده از قداست این شخصیت ها در جهت منافع شخصی به حساب می آید و قوانین انتخاباتی باید چنین اقداماتی را ممنوع کند.

در پایان این بیانیه آمده است: انتخابات یک جشن دموکراتیک است که نتیجه آن انتقال مسالمت آمیز قدرت در چارچوب قانون و عرف های دموکراتیک به فرد اصلح است.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG