بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 3 فروردین 1398
بروز شده: 3 فروردین 1398
 
  کد خبر: 6789       تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1397 - 6 شعبان 1439

 

 

ابراز نگرانی سازمان جهانی نفی خشونت نسبت به سرنوشت مسلمانان ایگور در کشور چین


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه ای نسبت به اوضاع مسلمانان ایگورِ استان شینگ یانگ واقع در غرب کشور چین به شدت ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده است: از تمام سازمان ها و نهادهای حقوق بشری خواسته می شود برای حمایت از ملت مسلمان در چین در پی یافتن حقیقت باشند.

در ادامه بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت آمده است: بنا بر گزارش منابع میدانی و دیپلماتیک حاکمان کشور چین ده ها هزار از مسلمانان ایگور را با اهداف سیاسی دستگیر کرده اند؛ اهدافی که آشکارا حقوق بشر را نقض می کند. البته افرادی از اقلیت های دینیِ استان یادشده نیز دستگیر شده اند.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: طی چند سال اخیر استان شینگ یانگ چین، شاهد اقدامات ظالمانه حاکمان چینی بوده است که در بیشتر موارد اقلیت مسلمانِ ساکن آن منطقه هدف بوده اند و این اقدامات حاکمیت کشتگان و زخمی هایی بر جای گذاشته است و عده ای نیز به دلایل سیاسی بازداشت شده اند.

این سازمان در بیانیه خود افزوده است: از نگاه سازمان جهانی نفی خشونت رفتار نژادپرستانه دولت چین با اقلیت مسلمان و دیگر اقلیت های دینی نقض قوانین و پیمان های بین المللی است و جنایتی به شمار می رود که عامل آن تحت پیگرد قانون قرار می گیرد. قابل توجه است که چنین رفتاری اثر فوق العاده ای بر جوامعی با گوناگونیِ زمینه های انسانی به ویژه در زمینه آزادی های عمومی، آزادی های فردی و آزادی حقِ عبادت بر جای می گذارد.

بنابراین سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از تمام سازمان ها و نهادهای حقوق بشریِ سراسر جهان می خواهد نسبت به سرنوشت این بازداشت شدگان تحقیق کرده، طبیعت اقدامات حاکمان چین را برملا کنند و در جهت حل این مشکل تلاش نمایند تا پرونده این چنین نقض حقوق های مخاطره آمیزی بسته شود، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG