بررسی تضمین های عدالت حضور نمایندگان در انتخابات عراق در مرکز آدم .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 28 مرداد 1397
بروز شده: 27 مرداد 1397
 
  کد خبر: 6899       تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1397 - 28 شعبان 1439

 

 

بررسی تضمین های عدالت حضور نمایندگان در انتخابات عراق در مرکز آدم


مرکز آدم برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها همایشی را تحت عنوان «تضمین های رعایت عدالت حضور نمایندگان [احزاب، گروه ها و قومیت ها] در انتخابات عراق» در شهر مقدس کربلا برگزار کرد که با حضور شماری از شخصیت های حقوقی، دانشگاهی و رسانه ای همراه بود.

این همایش با سخنرانی دکتر علاء الحسینی، استاد حقوق مدیریت در دانشکده حقوق دانشگاه کربلای معلی آغاز شد. وی اظهار داشت: اصل عدالت و مساوات اساساً اصلی از اصول قانون اساسی است و جنبه انسانی دارد که قانونگذاران در عراق و بیشتر کشورهای جهان آن را پذیرفته اند. این امر به عنوان خاستگاه مساوات و عدالتِ اجتماعی و سیاسی اصل مساوات را نمایندگی می کند و در واقع نقطه اصلی نیل به این هدف است.

دکتر علاء الحسینی افزود: نظر به اینکه قانون اساسی عراق همه شهروندان را یکسان می داند، آنان در به کارگیری آزادی و حقوق خود نیز مساوی هستند که حق سیاسی در انتخابات نمایندگان پارلمان از آن جمله است. لذا باید انتخاب سیاسیِ آنان با سایرین مساوی باشد و در این زمینه اراده و تصمیم کسی بر اراده دیگری برتری نداشته باشد. بنابراین باید در جستجوی تضمین هایی باشیم که حضور نمایندگان در پارلمان توأم با عدالت باشد، بدین معنا که با مساوات آغاز کنیم و به عدالت به انجامش رسانیم.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG