بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  یک‌شنبه 5 خرداد 1398
بروز شده: 5 خرداد 1398
 
  کد خبر: 6952       تاریخ انتشار: 5 خرداد 1397 - 10 ماه رمضان 1439

 

 

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
سازمان ملل متحد از جان مردم بی دفاع فلسطین حمایت کند


بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی طی نامه ای از سازمان ملل متحد خواست که از جان مردم بی دفاع و بی پناه فلسطین دفاع و از آنان در مقابل جنایات اسرائیل حمایت کند. متن این نامه به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خدای متعال می فرماید: «وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلَّا عَلَی الْخَاشِعِینَ؛ از صبر و نماز یاری جوئید (و با استقامت و کنترل هوس های درونی و توجه به پروردگار نیرو بگیرید) و این کار جز برای خاشعان گران است» (بقره/45).

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی پاداش این مصیبت دردناک و سنگین را که مردم بی گناه و بی پناه فلسطین همچنان از آن در رنج هستند، نزد خدا محفوظ می داند.

پس از آنکه این مردم ستمدیده طی سال ها گونه های مختلف کشتار، شکنجه و سرکوب ارتش اسرائیل را تحمل کرده اند و این ارتش خونخوار و خونریز نسبت به حرمت جان ها و محترم بودن خون هایی که ریخته می شود، بی اعتنایی می ورزد و حیات و حریم سالخوردگان و خردسالان ضعیف را رعایت نمی کند، اینک ملت فلسطین با موجی پایان ناپذیر از خشونت و قلع و قمع و شکنجه این رژیم سرکش دست به گریبان است.

در چند هفته ای که سپری شده است نیروهای سرکوبگر اسرائیلی برای سرکوب ملت مجاهد فلسطین که برای احقاق حق خود دست به اعتراض زده اند از به کارگیری هر وسیله ای دریغ نکرده است؛ حقوق قانونی و مشروعی که بر اساس مقررات، مصوبات، پیمان ها و عرف بین الملل از سوی سازمان ملل متحد یا شورای امنیت تصویب و تأیید شده است.

در این برهه چند هفته ای با آتش بازی نظامیان اسرائیلی بر ضد فلسطینیان ده ها تن پیر و جوان، خرد و کلان و مرد و زن بی دفاع فلسطین بی رحمانه به خاک و خون در غلتیده اند و تنها گناه قربانیان این بوده که بازپس گرفتن حقوق خود را که از سوی جامعه بین المللی تأیید و بر آن تأکید شد، می طلبیدند. آنان در راه مطالبه حقوق خود هدف انواع اسلحه هایی قرار گرفتند که از نظر جامعه جهانی تحریم و ممنوع شده است، اما اسرائیلی ها بدون دغدغه وجدان یا ترس از تحت پیگرد قرار گرفتن و مجازات، در برابر این ملت مظلوم از آن استفاده می کنند.

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی اقدام وحشیانه رژیم غاصب اسرائیلی را در هدف قرار دادن مردم بی گناه و بی دفاع فلسطین به شدت محکوم می کند و از جامعه جهانی و در رأس آن شورای امنیت می خواهد با توجه به مسئولیت قانونی و اخلاقی خود، از ادامه رفتارهای وحشیانه رژیم صهیونیستی جلوگیری کنند و مرتکبان این جنایات را تحت پیگرد قرار داده، به دادگاه جنایِی بین المللی بسپارند.

این بنیاد همچنین از جامعه جهانی می خواهد به طور جدی وارد عمل شود تا ملت فلسطین ضمن پس گرفتن سرزمین های اشغال شده خود، کشور خود را که در قوانین و مصوبات سازمان ملل متحد بدان تصریح شده است تأسیس کنند.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG