بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 31 فروردین 1398
بروز شده: 31 فروردین 1398
 
  کد خبر: 7193       تاریخ انتشار: 20 تیر 1397 - 27 شوال 1439

 

 

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:
در جهان امروز، شیعیان تنها هدفِ دشمنان هستند


سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) گزارش ویژه ماه ژوئیه سال 2018 میلادی خود را در خصوص اِعمال شکنجه، سرکوب، کشتار، حرمت شکنی، عملیات تروریستی به وسیله جریان های تکفیری و پاره ای حکومت ها و رژیم های خودکامه بر ضد مسلمانان شیعه مذهب منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: با یک نگاه عمیق و فراگیر به رخدادهایی که در ماه ژوئیه گذشته به وقوع پیوست روشن و آشکار شد که اقدام های کینه توزانه و خصمانه بر ضد شیعیان در ماه قبل سه برابر گسترده تر و پردامنه تر بوده است.

در این مدت شیعیان هدف بیش از 206 عملیات خشونت بار قرار گرفتند که نشان می دهد تنها مسلمانان شیعه مذهب هدف حملات تروریستی بوده اند که در برخی کشورها، به ویژه در عراق، نیجریه، پاکستان و افغانستان به وقوع پیوسته است.

همچنین در گزارش ماهیانه این سازمان آمده است: برجسته ترین موارد خشونت و تعرض که در ماه گذشته بر ضد شیعیان اعمال شد، اقدامات تروریستی مصادره حق آزادی بیان و سرکوب آزادی های دینی و مذهبی، سلب آزادی های اعتقادی، بازداشت ها و احکام ظالمانه ای بود که نسبت به شیعیان بازداشت شده روا داشته شد.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: طبق اسناد موجود در سال 2018 میلادی، 2186 مورد اقدام خشونت بار و تعرض بر ضد مسلمانان شیعه مذهب ثبت و مستند شده است. شایان توجه است که شیعیان به هیچ نماد و دسته و جریان خاص سیاسی وابسته نیستند، بلکه به کشور، سرزمین و فرزندان کشور خود وابسته هستند. بنابراین، نباید به شیعیان به عنوان تشکلی با مسائل صرفاً سیاسی نگریست؛ چراکه این موضوع کاملاً مردود است.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG