بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 29 خرداد 1398
بروز شده: 29 خرداد 1398
 
  کد خبر: 8087       تاریخ انتشار: 17 دی 1397 - 30 ربيع الثاني 1440

 

 

نامه سازمان جهانی نفی خشونت به رئیس جمهور مصر:
زندانیانی را که دستشان به خون مردم آلوده نیست، آزاد کنید


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) طی نامه ای از عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر خواست زندانیانی را که دستشان به خون مردم آلوده نشده است آزاد کند. در بخشی از این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ما به عنوان سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از رئیس جمهور مصر، آقای عبدالفتاح سیسی می خواهیم صفحه جدیدی در عرصه سیاسی مصر بگشاید، بدین معنا که زندانیان اعتراضات مسالمت آمیز را که دستشان به خون مردم آلوده نشده است و مرتکب جنایتی نشده اند از زندان آزاد کند.

از نظر این سازمان کشور مصر به مصالحه و آشتی ملی فراگیری نیاز دارد تا ملت و کشور از کشاکش و چالش های بی فایده دور نگه داشته شوند و توانمندی ها و امکانات دولت به سمت و سوی اصلاحات اقتصادی و ارتقای سطح اوضاع معیشتیِ میلیون ها شهروندی که از سختی معیشت و زندگی در رنج هستند هدایت شود.

سازمان جهانی نفی خشونت در ادامه پیام خود آورده است: این سازمان تأکید دارد که تمام طرف های چالش و منازعه به یک اندازه باید برای حاکم و نهادینه کردن پایه های دمکراسی در کشور و تضمین و تأمین حقوق بشر، مانند آزادی های فردی و عمومی که با شرع و قوانین جاری مغایرت و تعارضی نداشته باشد، تلاش کنند.

دیگر تأکید و سفارش این سازمان بر اتحاد پیراسته از چالش و منازعات جاری بر سر قدرت و اهمیت دادن به آن می باشد.

این سازمان در پایان نامه خود ضرورت ارزیابی اوضاع فروپاشی شده ای که در پی رویدادهای استثنایی و وضعیت منطقه ای و بین المللی گریبان کشور مصر را گرفته و به شکل قابل ملاحظه ای همچنان رو به افزایش است یادآوری می کند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG