بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 29 خرداد 1398
بروز شده: 29 خرداد 1398
 
  کد خبر: 8113       تاریخ انتشار: 23 دی 1397 - 6 جمادي الاول 1440

 

 

مدیر مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت در کشور عراق:
علامه حلی نشان برجسته و تجسم قداست شهر مقدس کربلا است


سید عارف نصرالله، مدیر مرکز روابط عمومی دفتر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در کشور عراق، علامه شیخ احمد بن فهد حلی قدس سره را الگویی شایسته و یکی از شخصیت های علمی بی نظیری دانست که امروزه نبود و فقدان وی احساس می شود.

عارف نصرالله در روز پنجشنبه گذشته پس از استقبال از محسن اسعد الکعبی، رئیس بخش امور فکری و فرهنگی در دبیرخانه زیارتگاه های شیعی گفت: این شیخ جلیل القدر و عالم توانا اسوه و الگو بلکه نشانی برجسته و تجسمی برای قداست شهر مقدس کربلا بوده است که بسیاری از افراد در حال حاضر این را درک نمی کنند.

وی افزود: علامه ابن فهد حلی به خاطر شدت اعتقاد و خلوص به مذهب و تقوایش و شناخت عمیق او از معنا و افتخار همجوار شدن با حرم مقدس أبی عبدالله الحسین علیه السلام بقایای غذا و لباس ها و سایر زباله ها و همچنین پس مانده ها را در داخل شهر مقدس دور نمی ریخت، بلکه احتیاط می کرد و شخصاً آن ها را به بیرون از محدوده شهر منتقل می کرد. ایشان قدسیت شهر مقدس کربلا را بسیار رعایت می کرد زیرا این شهر سرزمینی مطهر است و خدای متعال با قرار دادن آرامگاه مطهر امام حسین علیه السلام در آن، این شهر را برتر از شهرهای دیگر قرار داده است.

در بخش دیگری از این گفتگو مدیر مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت به معرفی برخی از برنامه ها و پروژه های خدماتی، فرهنگی و دینی همچون چاپ کتاب و جزوات و برپایی دوره های تلاوت و حفظ قرآن کریم و... که تحت نظر و حمایت مرجعیت و مدیریت نظارت کننده بر مرقد علامه ابن فهد حلی قدس سره در طول سال انجام می شود پرداخت.

وی همچنین به پروژه های نوسازی و بازسازی ساختمان بنا شده بر آرامگاه علامه اشاره کرد و گفت که تمام این اقدامات با هزینه های خاص خودمان و برخی از دوستان متبرعین ما انجام شده است.

رئیس بخش امور فکری و فرهنگی در دبیرخانه زیارتگاه های شیعی نیز از برنامه ها و خدمات ارائه شده از سوی این مرکز و مدیریت مرقد شریف ابراز خرسندی نمود و خاطرنشان کرد که در صدد ایجاد زمینه ای برای چاپ کتب و آثار مرتبط با زیارتگاه ها و مراقد از جمله نوشته ها و آثار علامه ابن فهد حلی قدس سره می باشد.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG