بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
بروز شده: 31 اردیبهشت 1398
 
  کد خبر: 989       تاریخ انتشار: 6 مهر 1384 - 23 شعبان 1426

 

 

جمعي از فرهيختگان ترکيه با مرجع عالي قدر ديدار کردنددر ديداري که شماري از فرهيختگان ترکيه با مرجع عالي قدر داشتند ايشان در جمع ميهمانان سخناني ايراد کرده، ابتدا فرمودند: از خداي متعال درخواست مي نمايم اعمال و فعاليت هاي شما مقبول حضرتش افتد و از عنايات حضرت بقية الله صاحب الزمان عجّل الله تعالي فرجه الشريف بهره مند شويد و اميدوارم با کوشش شما، برنامه هاي آينده تان در راستاي هدايت مردم به مسير خدا و سيره اهل بيت عليهم السلام باشد که اين هدف از طريق چاپ و نشر کتاب، مجله يا راه اندازي شبکه هاي تلويزيوني زميني و ماهواره اي تحقق مي يابد.

ايشان افزودند: حدود 150 سال پيش در خانواده اي مسيحي از مردم آذربايجان (ايران) نوزادي ديده به جهان گشود و با گذشت زمان آثار نبوغ در او پديدار مي شد. درباره اين کودک مسيحي نوشته اند: در دروازه سالگي به مقام کشيشي رسيد. آن گاه به واتيکان رفت و در آن جا در مقام استادي، به تدريس پرداخت و به عنوان سراسقف ايران به سرزمين مادري اش بازگشت.

در اين جا يکي از عالمان شيعي با وي طرح دوستي ريخت و سرانجام او را جذب مذهب تشيّع کرد و او نام محمدصادق را براي خود برگزيد.

او کتاب هايي در ردّ مسيحيت نوشت که از جمله است: أنيس الاعلام في نصرة الاسلام (در هشت جلد) و بيان الحق (در ده جلد) و با همين آثار توانست هزاران مسيحي را مسلمان شيعي کند.

آية الله العظمي شيرازي ادامه داد: علي رغم نبودن آزادي و امکانات در آن زمان، اين عالم تازه مسلمان شده توانست با آثار سودمند خود پيروان ديگر اديان را به اسلام رهنمون سازد. بنابراين و با وجود آزادي ها و امکانات فراهم آمده بايد در عرصه چاپ و نشر کتاب، مجله، تأسيس مسجد و حسينيه و مؤسسه هاي فرهنگي و علمي و توسعه دادن آنها بکوشيد و زمينه هدايت مردم را بيش از پيش فراهم آوريد.

سپس در پايان فرمودند: شيعيان با وحدت و همدلي بکوشند ديگران را به دين حق، مذهب اهل بيت عليهم السلام هدايت کنند.

صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG