بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
بروز شده: 31 اردیبهشت 1398
 
  کد خبر: 995       تاریخ انتشار: 13 مهر 1384 - 1 ماه رمضان 1426

 

 

برخي از طلاب نجف و کاظمين و شهروندان ترک با مرجع عالي قدر ديدار کردندروز گذشته آية الله العظمي سيد صادق شيرازي در بيت خود در شهر مقدس قم جمعي از استادان و طلاب علوم ديني نجف و کاظمين را که به ديدار ايشان آمده بودند به حضور پذيرفتند و در جمع آنان رهنمودهايي بيان داشتند.

محور سخنان ايشان در اين ديدار، حديث شريف پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله بود که طي آن مي فرمايند: «فضل طالب علم .... کفضل علي ادناکم؛ برتري طالب علم بر ديگران همانند برتري من بر فرودست ترين شماست». ايشان با تکيه بر اين حديث شريف نبوي به حاضران گفتند: «اگر مي خواهيد از اعمال خود پشيمان نشويد و در دنيا و آخرت سعادتمند باشيد تلاش کنيد خود را به اين دو صفت آراسته سازيد:

1. ياري رساندن به ديگران به قدر توان؛

2. خوشرفتاري با ديگران حتي در قبال کساني که با ما بد رفتاري مي کنند.

بنده از شما مي خواهم اين دو سفارش مرا به گوش ديگران نيز برسانيد».

ايشان همچنين شماري از شهروندان کشور ترکيه را به حضور پذيرفت و پيش درآمد سخنان خود را در ديدار با آنان سخن اميرالمؤمنين علي عليه السلام قرار داد که مي فرمايند: «ليس منّا من لم يحاسب نفسه کلّ يوم؛ کسي که روزانه از خود حسابرسي نکند از ما نيست».

ايشان در ادامه افزود: «آيا کسي هست که دوست داشته باشد امام عليه السلام در روز قيامت به او بگويد: از ما نيستي؟! بنابراين هر يک از ما بايد کليه رفتار هاي روزانه خود را به خاطر سپرده، در پايان شبانه روز آنها را مرور کنيم و اگر خطايي از ما سر زده بکوشيم در روزهاي آينده تکرار نشود و اعمال صالح را نصب العين خود قرار دهيم و بکوشيم در روزهاي آينده نيز همانند آن را به جا آوريم.

محاسبه روزانه نفس وقت زيادي نمي گيرد، بنابراين هر يک ما بايد دست کم پنج دقيقه از وقت خود را به اين کار اختصاص دهد.

در پايان اين ديدار، ايشان براي زائران، توفيقات بيشتر را از درگاه ايزد منان خواستار شدند.

صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG