بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 10 آذر 1400
بروز شده: 17 آبان 1400
 
  کد صفحه: 2       تاریخ درج: 11 مرداد 1389

 
 

 
كتاب‌هاي علمي

بيان الفقه (شرح کتاب عروة الوثقى)
اين مجموعه كه در موضوع اجتهاد و تقليد و براساس کتاب عروة الوثقي (تأليف محقق كبير سيد محمد کاظم يزدي قدس سره) است در 4 جلد به چاپ رسيده است. مؤلف به شيوه‌ي فقه استدلالي به تشريح ديدگاه‌ها و بيان دلايل و مباني مصنف، و تبيين نظريات خود پرداخته است.
اين کتاب از تأليفات معظم له درکربلاي معلا و با اضافات و بازنگري جديد در قم به چاپ رسيده است و ما بقي مجلدات آن در دست اقدام مي باشد.

بيان الاصول (10 جلد)
يك جلد آن مربوط به قاعده‌ي «لاضرر ولا ضرار» و سه جلد آن درباره‌ي «استصحاب» و يك جلد آن پيرامون «قطع وظن» و يك جلد آن «تعادل و ترجيح» مي‌باشد، و در قم و لبنان به چاپ رسيده است. و مابقي مجلدات آن نيز در دست اقدام است.
اين کتاب بحثي علمي و دقيق و استدلالي و مفصل در علم اصول بوده که طي آن آيات و رواياتي متناسب با بحث طرح شده و در آن درباره‌ي نظريه‌هاي گوناگون بررسي به عمل آمده است. اين کتاب شامل مجموعه‌اي از اقوال، اشکال‌ها و نقدهاي اصوليون مختلف است که نويسنده با بررسي آنها نظريه خود را در هر مورد از مباحث اصولي مستدل ساخته است. بيان الاصول از تأليفات ايشان در شهر مقدس قم مي‌باشد و تاکنون چندين مرتبه چاپ گرديده است. آخرين چاپ آن در سال 1426 هجري در قم مي‌باشد.

توضيح شرائع الاسلام (4 جلد، تأليف سال 1347ش)
شرح تعليقي و توضيحي بر کتاب شرايع الاسلام (تأليف محقق حلي قدس سره) شامل هزاران تعليق و توضيح در مختلف ابواب فقهي از عبادات و معاملات و ايقاعات و غيره مي‌باشد. اين کتاب از تأليفات ايشان در کربلاي معلا به تاريخ 1387 هـ ق بوده و مورد توجه حوزه‌هاي علميه و دانشگاهيان قرار گرفته و حتي به عنوان کتاب درسي و پايه نيز براي آنان تعيين گرديده و تاکنون چندين بار به چاپ رسيده است.

شرح تبصرة المتعلمين (2 جلد، تأليف سال 1342ش)
شرحي مزجي بر کتاب «تبصرة المتعلمين في احکام الدين» مرحوم علامه حلي قدس سره است. اين کتاب از تأليفات ايشان در کربلاي معلا به تاريخ 1382 هـ ق مي‌باشد و تاکنون چندين بار تجديد چاپ گرديده است.

شرح السيوطي (2 جلد، تأليف سال 1346ش)
شرح تعليقي است بر کتاب «البهجة المرضية في شرح الالفية». اين کتاب از کتب علمي و درسي حوزه‌هاي علميه در علم نحو و از تأليفات ايشان در کربلاي معلا به تاريخ 15 شعبان 1386 هـ ق است. به دليل استقبال طلاب حوزه‌هاي علميه چندين بار تجديد چاپ شده است.

شرح اللمعة الدمشقية (10 جلد)
شرحي جامع و کامل بر کتاب «شرح اللمعة الدمشقية» تأليف شهيد ثاني قدس سره که از مهمترين کتب درسي در حوزه علميه مي‌باشد و تاکنون به چاپ نرسيده است.

الموجز في المنطق (تأليف سال 1344ش)
شامل بر اصول منطق به روشي واضح و روشن مي‌باشد که براي طلاب مبتدي در حوزه‌هاي علميه نوشته شده و در برخي از حوزه‌ها جزء برنامه درسي قرار گرفته است. اين کتاب از تأليفات ايشان در کربلاي معلا به تاريخ 1384 هـ ق مي‌باشد.صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی خبرخوان
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG