کد خبر: 12876       تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1400 - 7 شوال 1442

بیانیه مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام به مناسبت روز جهانی بقیع وسالگرد تخریب حرم أئمه بقیع (در 8 شوال 1344هـ 1925م)

بسم الله الرحمن الرحیم
* ذَٰلِکَ وَمَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَی الْقُلُوبِ* (الحج: 32).
این روزها از ماه شوال برابر است با نود و ششمین سالگرد بزرگ‌ترین فاجعه‌ قرن چهاردهم قمری که وهابیون تکفیری با تخریب حرم ائمه بقیع علیهم السلام، علیه پیروان اهل بیت علیهم السلام و امت اسلامی به وجود آوردند. آنها بدون هیچ گونه شرم و خجالتی از ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله که به تمسک به اهل بیت علیهم السلام در کنار قرآن کریم توصیه فرموده‌اند، دست به چنین جنایتی زدند.
ای مؤمنان و آزادگان سراسر جهان ..
به درستی که مانند چنین جنایت عظیمی در حق پاک‌ترین مقدسات اسلامی، چیزی نیست جز نادانی و کینه‌ای در دل این جماعت تکفیری که در تخریب آن قبور مطهر متعلق به اهل بیت علیهم السلام تجلی یافت و حتی حرمت قبور را هم نگه نداشتند.
بر همین اساس و با هدف بزرگداشت این مناسبت دردناک، مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام، به دعوت و توصیه مرجعیت شیعه، حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مد ظله مبنی بر زنده نگهداشتن یاد و خاطر روز جهانی بقیع و آن جنایت دردناک، از سازمان ملل متحد و جامعه بین الملل و سازمان های حقوق بشری و همه آزادگان جهان درخواست می‌کند به مسئولیت خود در قبال این اقدام زننده و زشت، عمل کنند و با فشار آوردن علیه حکومت عربستان، آنها را به بازسازی قبور ائمه مطهر علیهم السلام وادار کنند تا قداست این مکان مقدس حفظ شود و پرچم آن مجددا برافراشته شود.
مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام همچنین اعلام می‌دارد که از طریق این تریبون و دیگر ابزارهای اطلاع رسانی خود همواره به موضوع بازسازی بقیع بپردازد تا زشتی این اقدام صورت گرفته بر همگان نمایان شود و همه انسان‌ها را متوجه این رفتار گروه‌های تکفیری در مورد مقدسات اسلامی کند.

مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام
هفتم شوال 1442 هجری قمری
30 اردیبهشت 1400
شهر مقدس کربلا