کد خبر: 13157       تاریخ انتشار: 7 مرداد 1400 - 18 ذي الحجة 1442

پیام تبریک بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی به امت اسلامی به مناسبت فرارسیدن عید بزرگ غدیر

در آستانه فرارسیدن عید الله الأکبر، عید سعید غدیر خم، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در پیامی فرارسیدن این عید بزرگ و شکوهمند، عید امامت و ولایت را به جامعه اسلامی تبریک گفت. در این پیام آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَهُمْ رَاکِعُونَ؛ ولیّ شما تنها خدا و پیامبر اوست و کسانی که ایمان آورده‌‌اند؛ همان کسانی که نماز برپا می‌دارند و در حال رکوع زکات می‌‌دهند» (سوره مائده، آیه 55).

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی فرارسیدن عید بزرگ خدا، عید سعید غدیرخم را به عموم امت اسلامی، به ویژه پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام تبریک گفته و به درگاه خدای سبحان دست نیاز فراز کرده و از حضرتش می‌خواهد به تمام مسلمانان لطف کرده و آنان را از صلح، امنیت و آرامش و زندگی باثبات برخوردار فرماید.

این بنیاد با مغتنم شمردن فرصت مبارک و باعظمت پیش رو، تمام مسلمانان با مذاهب و ملیت‌ها و قومیت‌های گوناگون را به تعاون و همکاری و کنار نهادن اختلافات ضد وحدت کلمه دعوت می کند و از آنان می خواهد به این فرمان خدا پایبند باشند که می‌فرماید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛ و به ریسمان خدا چنگ اندازید و پراکنده نشوید» (سوره آل عمران، آیه 3).

در این معنا بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بر ضرورت اجتماع بر وحدت کلمه و پرهیز از موضع گیری‌هایی که روح تفرقه را میان مسلمانان به وجود می‌آورد دعوت می کند.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی همچنین از پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام می‌خواهد به اخلاق آراسته شوند و راهی را در پیش بگیرند که امامان هدایت علیهم السلام و پیش از آنان رسول خدا صلی الله علیه وآله پیموده‌اند و در راه نشر و گستراندن فرهنگ گفتمان و تسامح بکوشند، چه اینکه خدای سبحان می‌فرماید: «ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَیْنَکَ وَبَیْنَهُ عَدَاوَةٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمِیمٌ؛ [بدی را] آنچه خود بهتر است دفع کن آنگاه کسی که میان تو و میان او دشمنی است گویی دوستی یکدل می‌‌گردد» (سوره فصلت، آیه 34).

به علت سوء استفاده از سست عنصران و عناصر نفوذی و در نتیجه پاره‌ای از اختلافات میان مسلمانان، امت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله تلخ کام شده‌اند، چراکه از رهگذر اختلاف افکنی‌ها آتش‌ فتنه و چالش‌ها را برافروخته و کینه و نفرت در صفوف مسلمانان پراکنده‌اند و برای ایجاد تفرقه میان پیروان مدرسه اهل بیت علیهم السلام و ایجاد چند صدایی میان آنان از هیچ اقدامی دریغ نکرده اند.

بنابراین بنیاد یاد شده بر ضرورت هوشیاری و بیداری برای خلع سلاح این گروه‌ها که در راه برهم‌زدن صفوف متحد شیعیان با استفاده از ابزارها و شعارهایی بی مبنا و محتوا می کوشند، تأکید می کند. و پرهیزگاری و دوری جستن از تمام مسائلی که میان مسلمانان به طور کلی و خصوصاً میان شیعیان فتنه می‌آفریند دیگر بایسته است. والحمد لله رب العالمین.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن