کد خبر: 511       تاریخ انتشار: 3 بهمن 1382 - 30 ذي القعدة 1424

حضرت آية الله العظمي حاج سيد محمد شيرازي – قدس سره – معجزه آفريد

صبحگاه روز چهارشنبه 29 ماه ذي قعده سال جاري (1424ق) در بعثه حضرت آية الله العظمي شيرازي در مدينه منوره مجلسي برگزار شد. سخنران اين مجلس حجة الاسلام والمسلمين شيخ حسن الخويلدي بود.
ايشان با محور قرار دادن «ضرورت اقدام به کار و از دست ندادن فرصت ها» به عنوان موضوع سخنراني، گفت: از امير المؤمنين (عليه السلام) روايت شده است که فرمود: «به عمل کردن بشتابيد و از فرا رسيدن ناگهاني مرگ بهراسيد، زيرا به بازگشت روزي [از دست رفته] اميدي هست، اما بازگشت عمر ممکن نيست و اميدي واهي است».
ايشان يادآوري کرد مرگ بر دو گونه است: مرگي که ناگهان فرا مي رسد و انسان را بدون آمادگي مي برد و مرگي که انسان با اعمال صالح خود به انتظار آن نشسته است، پس در نتيجه انسان بايد فرصت ها را براي کارهاي نيک و خداپسند مغتنم شمارد.
آن گاه به معرفي شخصيت حضرت آية الله العظمي سيد محمد حسيني شيرازي پرداخت و با برشمردن داده هاي ارزشمند وي در زمينه: تأليف، تدريس، اداره مؤسسه ها و کارگشايي امور مردم، کارهاي او را شبيه به معجزه خواند.
وي با اشاره به بسياري آثار تأليفي آية الله العظمي شيرازي گفت: اين آثار چنان فراوانند که حتي تعداد آنها را به طور دقيق نمي دانيم.
او همچنين از شخصيت والاي مرجع عالي قدر حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي تجليل کرد و گفت: او در اوج ايمان قرار دارد و با نظر خدادادي مي نگرد.
گوينده، مجلس را با ذکر مصيبت امام جواد (عليه السلام) و حضرت سيد الشهداء (عليه السلام) به پايان برد.