کد خبر: 691       تاریخ انتشار: 1 تیر 1383 - 3 جمادي الاول 1425

ديدار کاروان زيارتي امام رضا عليه السلام از کشور عربستان سعودي با آيت الله شيرازي

آيت الله العظمي سيد صادق شيرازي عصر امروز (3/ جمادي الاول) در ديدار با اعضاي کاروان زيارتي حضرت امام رضا عليه السلام که از کشور عربستان سعودي به ايران و شهر مقدس قم سفر نموده اند، اظهار اميدواري کردند که امام رضا عليه السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها دعاگوي ما در برآورده شدن حوائج دنيا و آخرتمان باشند.
ايشان در بخشي از سخنان خود با اشاره به روايت گهرباري از پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله که فرموده است: انسان به وسيله حسن خلق به درجه شخص عابد روزه دار مي رسد اظهار داشتند: تعبير شخص روزه دار و قيام کننده براي کساني به کار برده مي شود که روز خود را با روزه داري و شب را به عبادت سپري کنند.
معظم له افزودند: اگر شخصي در روز روزه نباشد و شب را در خواب به سر مي برد ولي از حسن خلق و رفتار نيکو برخوردار باشد، خداي متعال او را در درجه روزه داران قرار خواهد داد.
آيت الله العظمي شيرازي در ادامه سخنان خود تأکيد کردند: بر مؤمنين است که براي کسب اخلاق نيکو و برخورداري از حسن خلق اهميت ويژه اي قائل شوند.
ايشان خاطر نشان ساختند: پدر و مادري که با فرزندان خود و شخصي که با دوستان و آشنايان خويش، با روي گشاده و اخلاق پسنديده برخورد مي کند، با عابدان روزه دار و شب زنده دار يکسان خواهد بود و چه بسا که به خاطر داشتن اين صفت عالي، دعاي آنان سريعتر به هدف استجابت برسد.
آيت الله العظمي شيرازي در پايان سخنان خود با اظهار اميدواري افزودند: از خداي متعال مي خواهم تا توفيق ما و شما را در کسب حسن خلق و اخلاق نيکو بيشتر بفرمايد.