بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 351       تاریخ انتشار: 6 مهر 1382 - 1 شعبان 1424

 

 

مراسم بزرگداشت رحلت علامه حجة الاسلام والمسلمين سيد عسکر علوي در قم برگزار شد


مراسم بزرگداشت رحلت حجة الاسلام والمسلمين سيد عسکر علوي از فضلاي حوزه علميه قم و مشهد از سوي دفتر حضرت آية الله العظمي سيد صادق شيرازي در مسجد امام زين العابدين عليه السلام برگزار شد.
در اين مراسم که با حضور آية الله سيد رضا شيرازي و جمعي ديگر از فرزندان و اعضاي دفتر حضرت آية الله العظمي شيرازي بر پا شد حجة الاسلام والمسلمين محمودي بهبهاني يکي از فضلاي حوزه علميه قم ضمن سخناني با اشاره به جايگاه علم و دانش و منزلت عالِمان گفت: عالمِ کسي است که عقل را روشنائي مي بخشد، جهل و تاريکي را ازجامعه مي زدايد و با ايثار خود نمي گذارد مردم جامعه منهاي علم زندگي کنند.
وي افزود: اميرالمؤمنين علي عليه السلام در روايتي مي فرمايند: اگر انسان چشم خود را از دست بدهد، بهتر از آن است که فضيلت و علم را از دست بدهد؛ چنانچه حضرت در جائي ديگر نيز فرموده اند: علم و دانش اصل و ريشه هر خيري است.
وي تصريح کرد: پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله وسلم نيز اهميت و ارزش علم را چنين توصيف مي کنند که در حديثي فرموده اند: دنبال علم و دانش رفتن از نماز و روزه و از حج و جهاد در راه خدا بالاتر است و يک ساعت کسب علم و دانش از يک شب عبادت برتر و يک روز در جستجوي علم بودن از سه ماه روزه گرفتن برتر است.
حجة الاسلام محمودي در ادامه افزود: علم هر شخصي ارزشمند نيست بلکه علم کسي داراي ارزش است که به فرموده امام صادق عليه السلام آن علم را به کار بندد و مردم را با معارف ما اهل بيت آشنا سازد.
وي تصريح کرد: عالمي که مردم از علمش بهره برند مانند کسي است که چراغ هدايت را بدست گرفته و مردم را از گمراهي نجات مي دهد و به صراط مستقيم مي کشاند که اين عمل از عبادت هفتاد هزار عابد افضل تر است.
وي در ادامه با تشريح ابعاد شخصيتي مرحوم حجة الاسلام علوي گفت: وي انساني بود که از نظر تواضع، اخلاص و رعايت شئون علم و عالم انصافاً شخصيت عجيبي بودند.
وي خاطرنشان ساخت: ايشان 15 سال قبل به سرطان معده مبتلا شدند که وقتي متوجه مي گردند متوسل مي شوند و نذر مي کنند که اگر من شفا يابم خانه مسکوني خود را در مشهد مقدس به مدرسه علميه و جايگاهي براي طلاب و شاگردان امام صادق عليه السلام تبديل مي کنم، که البته شفا مي يابند، به طوري که وقتي پزشک ايشان ،آزمايشات وي را مي بيند متعجب مي شود و مي گويد يا اين آزمايش خطا رفته است و يا معده ايشان عوض شده است. ايشان نيز به عهد خود وفا مي کنند و خانه مسکوني شان را به نام مدرسه علميه عسکرييّن وقف مي کنند و در کنار آن حسينيه و زائر سرائي براي زوّار و ميهمانان امام رضا عليه السلام فراهم مي سازند.
وي در پايان با تسليت مجدّد اين درگذشت به خانواده محترم علوي، بستگان ايشان و نيز به حاضرين در مجلس گفت: از شما و همچنين از حضرت آية الله العظمي شيرازي و اعضاي محترم دفتر ايشان که علاوه بر حضور و شرکت در مجالس مشهد در اين مکان مقدس نيز مجلس بزرگداشتي براي اين مرحوم برگزار کرديد تشکر مي کنم و اجر همگي شما را از خداي منّان و مولايمان صاحب الزمان مسئلت مي نمايم.
روحش شاد و يادش گرامي باد
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG