بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 359       تاریخ انتشار: 12 مهر 1382 - 7 شعبان 1424

 

 

ديدار آيت الله سيد مرتضي شيرازي با گروه هاي مخلتف مردم و شخصيت هاي برجسته بحرين


فقيه فرهيخته حضرت آيت الله سيد مرتضي شيرازي (دام ظله) با وزير امور شهرداري و زراعت بحرين، دکتر شيخ محمد علي الستري در وزارتخانه مربوطه ديدار کرد و درباره برخي مسائل مهم مربوط به جهان اسلام به ويژه مسمانان بحرين ،بحث و گفت و گو نمود و بر ضرورت و اهميت برگزاري سميناري که چندي پيش دولت بحرين براي حضور در آن فراخواني کرد و درباره تقريب بين مذاهب اسلامي است، تأکيد نمود و تلاش هايي را که در اين عرصه انجام شده است، ستود.
وي هم چنين در روز سه شنبه 30/9/2003 در مجلس علامه شيخ عبد الشهيد ستراوي گروهي از شخصيت ها و مسئولان دولتي را به حضور پذيرفت که از جمله آنان رئيس سازمان اوقاف جعفري و مدير اداره اوقاف و نماينده پارلماني سمير الشويخ و علامه سيد محد صالح السيد عدنان الموسوي ميباشد. در اين جلسه آقاي سيد محمد صالح سروده اي در نهايت بلاغت و رسايي به عنوان خير مقدم و سپاسگذاري از ايشان به مناسبت ديدار از بحرين، قرائت کرد.
هم چنين گروهي از حوره علميه سيد علوي الغريفي به رياست سيد جعفر الغريفي و شيخ محمد نوح و شيخ علي الهادي را به حضور پذيرفت و از آنان استقبال کرد.
دراين روز، دکتر حسين رحمه و دکتر جمال الحداد نيز با آيت الله شيرازي ديدار کردند.
در پايان اين ديدارها، نماز جماعت به امامت آيت الله شيرازي در همان مجلس برگزار گرديد.
پس از آن جناب شيخ عبدالعالي نماينده پارلماني از حضرت آيت الله شيرازي براي صرف غذا دعوت نمود که جمعي از مسئولان و عالمان دين از جمله شيخ احمد عصفور و علامه شيخ حميد المبارک و چند نماينده مجلس در اين ضيافت حضور داشتند.
در اين ضيافت، حضرت آيت الله شيرازي با کسب اجازه از ميزبان جناب شيخ عبدالعالي، سخناني درباره رابطه انسان با خدا و جامعه و خويش سخنراني کرد و جوانب و محورهاي بحث را پس از جمع بندي و استنتاج به پايان رساند.
گفتني است که در صبح روز (سه شنبه 30/9/2003 ميلادي) در مجلس علامه شيخ عبد الشهيد ستراوي آيت الله شيرازي با جمعي از عالمان دين و مردان عالم سياست و مسئولان حکومتي از جمله سيد علوي الغريفي، سيد جعفر العلوي، استادان و طلاب حوزه علميه سيد جعفر الغريفي، رئيس سازمان اوقاف جعفريه مدير اداره اوقاف، نماينده منطقه شمال بحرين سمير الشويخ، علامه سيد محمد صالح السيد عدنان الموسوي ودکتر حسين رحمه و دکتر جال الحداد، ديدار و گفت و گو نمودند.
گفتني است که گروهها و هيئت ها همچنين براي ديدار معظم له  از جاي جاي کشور مسلمان بحرين در محل استقرار آيت الله شيرازي حاضر مي شوند.
ستاد استقبال از حضرت آيت الله شيرازي
بحرين – منامه
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG