بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 362       تاریخ انتشار: 14 مهر 1382 - 9 شعبان 1424

 

 

گزارش خبري پنجمين روز ديدار حضرت آية الله شيرازي از بحرين


حضرت آية الله سيد مرتضي شيرازي (دام ظله) وهيئت همراه در پنجمين روز از سفر خود به بحرين، از دفتر مرکزي جمعيت رسالت اسلامي در «ماحوز» ديدار کردند که حجة الاسلام سيد جعفر علوي به اتفاق جمعي از جوانان اين جمعيت از ايشان به گرمي استقبال کردند. وي پس از بازديد از گروه ها و واحدهاي اين تشکل اسلامي با آنان درباره طرح ها و برنامه هايشان گفت و گو کرد. در پايان، جوانان جمعيت رسالت اسلامي، مجموعه اي از نوارهاي صوتي و لوح هاي فشرده بحث هاي ديني اين جمعيت را به آن حضرت اهداء کردند. گفتني است آية الله سيد مرتضي شيرازي دفتر يادبود آن جمعيت را امضاء کرد و براي آنان آرزوي موفقيت و پيش رفت نمود.
همچنين آية الله شيرازي در مجلس علامه شيخ عبدالشهيد ستراوي، جمعي از چهره هاي سرشناس و شخصيت هاي برجسته و فضلا و علماي بحريني را به حضور پذيرفت که از آن جمله «حاج حميد عبد علي آل نوح» و برخي از خاندان «بن رجب» و «المدحوب» و آقاي «سيد الطاهر الشميمي» به همراه جمعي از جوانان قطيف و گروهي از مردم مؤمن و باورمند بحريني است.
همچنين خانواده محترم مرحوم سيد کاظم علوي در ضيافتي در مجلس خانواده «بال دراز» از حضرت آية الله شيرازي دعوت نمود و ايشان به اتفاق هيئت همراه شان و جمعي از علماي اعلام و مسئولان حکومتي و چهره هاي سرشناس در اين ضيافت حضور يافتند.
بعد از ظهر همان روز حضرت آية الله شيرازي در حسينيه «القصاب» براي جمعي از بانوان درباره نفش بسيار مهم و حساس زن در جامعه و خانواده سخنراني کرد. اين برنامه به همت جمعيت رسالت اسلامي انجام گرديد. در پايان سخنراني، بانوان حاضر در برنامه پرسش هائي از ايشان سؤال کردند و پاسخ هاي مستدل و کافي اي دريافت کردند.
حضرت آية الله شيرازي پس از اداي نماز مغرب و عشاء در مسجد «الخميس» واقع در منامه، با وزير دادگستري بحرين در منزل او در «الرفاع» ديدار نمود. وي که علاوه بر مقام وزارت، معاون اول نخست وزير بحرين نيز مي باشد و شخصاً از آيت الله شيرازي براي ديدار وگفت و گو دعوت کرده بود، از ايشان با گرمي و صميميت استقبال نمود. طرفين در اين جلسه درباره مسائل مختلف جهان اسلام گفت و گو و تبادل نظر کردند و درباره ضرورت اتحاد ميان تمامي طوايف و قبايل اسلامي تأکيد نمودند.
سپس آية الله شيرازي در حسينيه «الشهابي» با جمعي از اهالي جزيره «المـحرق» - که «علامه شيخ عبدالعظيم المهتدي البحراني» آنان را همراهي مي کرد – ديدار نمود و در اين مجلس درباره فضل و اهميت اعمال آدمي و ثواب آنها در بهشت، سخنراني کرد. پس از آن، حسينيه را به سوي ضيافت شامي که آقايان «سيد حميد و سيد محمد ماجد» در مجلس خاندان «باربار» تدارک دبده بودند، ترک نمود.
حضرت آية الله شيرازي – در اين مجلس با استقبال گرم و صميمانه جمعي از علماي اعلام از جمله آقاي حجة الاسلام والمسلمين خاقاني و علامه شيخ احمد العصفور و گروهي از چهره هاي سرشناس و مشهور روبرو شد.
ستاد استقبال از آية الله سيد مرتضي شيرازي
بحــرين – منامــه
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG