بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 365       تاریخ انتشار: 16 مهر 1382 - 11 شعبان 1424

 

 

حضرت آية الله سيد مرتضي شيرازي هم چنان به ديدارها و برنامه هاي گسترده خود در بحرين ادامه مي دهد


آية الله سيد مرتضي شيرازي (حفظ الله) در بامداد هفتمين روز ديدار خود از بحرين به ساختمان مرکزي راديو و تلويزيون بحرين واقع در منامه رفت و با رياست آن مرکز، جناب آقاي خليل الذوادي ديدار نمود. در اين جلسه موضوع گفت و گو درباره فرايند اطلاع رساني در جهان عرب و اسلام بود. ميزبان اين ديدار آقاي الذوادي خرسندي خود را از بازديد صميمانه و مفيد آية الله شيرازي از کشور بحرين اعلام نمود و از آية الله شيرازي درخواست نمود که چند برنامه سخنراني از ايشان ضبط و براي استفاده عمومي از کانال هاي راديوئي و تلويزيوني بحرين پخش شود.
همچنين معظم له در اين مجلس با نماينده وزير امور ديني آقاي شيخ خليفه بن احمد آل خليفه ديدار کرد که از آية الله شيرازي با گرمي و صميميت استقبال نمود و اعلام کرد که اين ديدارها در بهسازي روابط و تبادل آراء و تعاطي افکار بسيار مهم است و در حل برخي از مسائل روز که امروزه منطقه و جهان از آنها در رنج است، بسيار کارا و مفيد خواهد بود.
نماينده وزير در ادامه تأکيد کرد که پي گيري و ادامه اين ديدارها و گفت و گوها ارتباط فرهنگي و ديني بين ملت بحرين و آن حضرت را محکم تر مي کند.
همچنين نماينده وزير گزارشي از برگزاري همايش تقريب بين مذاهب اسلامي که در بحرين برگزار شده است، ارائه داد و آية الله شيرازي بر ضرورت تمسک و پايبندي به شيوه مدارا و پرهيز از خشونت و توجه به گفت و گوي مثبت و هدفمند که پايه و اساس دين اسلام اصيل است تأکيد کرد.
در پايان حضرت آية الله شيرازي مجموعه اي از آثار مرجع بزرگ جهان اسلام حضرت آية الله العظمي سيد محمد حسيني شيرازي (قدس سره) را به رياست سازمان راديو و تلويزيون و نماينده وزير اهداء کرد و از اين استقبال صميمانه وميزباني گرم و سعه صدر تشکر نمود.
پس از اين ديدار معظم له به سوي منزل حاج حسن العالي واقع در منطقه البلاد القديم، براي حضور در ضيافت نهاري که به افتخار ايشان تدارک ديده شده بود رهسپار شد که شخصيت سرشناس و محترم بحرين حاج حسن العالي و جمعي از علما و فضلا از جمله علامه شيخ احمد العصفور از معظم له به گرمي استقبال کردند.
پس از آن حضرت آية الله شيرازي در منزل علامه شيخ عبدالشهيد ستراوي ضيافت شامي به رسم سپاسگزاري و تقدير از پذيرائي گرم مردم، علما و شخصيت هاي سرشناس بحرين تدارک ديد. در اين ضيافت انبوهي از عالمان دين و فضلاي محترم عضو دفتر نمايندگي حضرت آية الله العظمي سيد صادق شيرازي در منامه حضور يافتند و در اثناي برنامه درباره برخي مسائل مهم گفت و گو شد. در پايان ايشان درباره ضرورت پايبندي به تقوي و پرهيزگاري و توکل به خداي متعال که کارساز تمام کارهاست و بر بندگان خود سخت مهربان و رئوف است، سخن گفت.
ستاد استقبال از آية الله سيد مرتضي شيرازي
بحرين – منامه
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG