بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 380       تاریخ انتشار: 28 مهر 1382 - 23 شعبان 1424

 

 

تلاش هاي موسسه المسلم الحر براي حل مسأله شهرمقدس کربلا


به مناسبت رويدادهاي تأسف باري که در شهر مقدس کربلا روي داده است ، دبير کل موسسه المسلم الحر جناب شيخ محمد تقيٍ باقر جلسه اي فوق العاده با اعضاي مجلس مشورتي اين موسسه تشکيل داد و با آنان درباره رويدادها و دگرگوني هاي اخير در عراق و مسائلي که در شهر مقدس کربلا و کشتار مردم بي گناه به نام اسلام و عالمان دين، روي داده است ، بحث و گفت و گو کرد .
اين موسسه بعد از تماس هاي مکرر با مراجع شيعه و برخي چهره هاي سياسي سرشناس ، مقرر نمود تا  نمايندگاني به همراه نامه هايي به سوي طرفين متخاصم ارسال شوند و آنان را به خود داري و پايبندي به اصل گفت و گو و مذاکره و پرهيز از استفاده از سلاح در حل اختلافات، دعوت کنند.
 هم چنين شيخ محمد باقر نامه هايي به برخي مسئولان اصلاح طلب ايراني ارسال کرد و از آنان خواست تا برخي طرف هاي ايراني تأثير گذار در امر ايفاي نقش و حل اختلافات عراق را به همکاري دعوت نمايند.
شيخ محمد باقر پس از اين جلسه گفت: به کار گرفتن خشونت و اسلحه بين مؤمنان تحت هر پوششي و با هر دليلي، به صراحت قرآن و سنت مطهر، امري است که شرعاً حرام است. زيرا در آن خون مؤمنان ريخته و صفوف متحد آنان گسسته ميشود و موجب اهانت به مقدسات ديني ميگردد وعلاوه بر آن، چهره اسلام را در نظر بين المللي مخدوش مي کند.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG