بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 663       تاریخ انتشار: 2 خرداد 1383 - 2 ربيع الثاني 1425

 

 

ديدارآية الله سيد رضا شيرازي با سران و شيوخ عشاير عراق


آيت الله سيد محمد رضا شيرازي –دامت برکاته- فرزند مرجع فقيد  روز سي ام ربيع الاول 1425 هـ.ق با عده اي از سران عشاير عراقي که در منزل آيت الله العظمي سيد صادق شيرازي –دام ظله- گرد آمده بودند ديدار نمودند.
وي ضمن سخناني با اشاره به اهميت تقوا در فرهنگ اسلامي گفت: آخرين آيه اي که نازل شده مشتمل بر کلمه مبارکه «واتقوا الله» مي باشد. وي هم چنين با تحليل مفهوم تقوا و آثار آن ودر بيان امکان تحقق آن، شواهدي از سيره و زندگي علماي بزرگوار شيعه را ياد آورشده وگفتند: «هرگاه انسان با قاطعيت تصميم بگيرد که از گناه دوري گزيند، به مرحله مي رسد که اصلاً انديشه معصيت در ذهن او  خطور نکند».
آيت الله شيرازيسپس با تاکيد بر اهميت پر کردن اوقات فراغت جوانان گفت: اوقات فراغت از مهم ترين شکاف ها در تمام عمر انسان است که شيطان مي تواند از طريق آنها به درون او نفوذ کند و اگر انسان –به ويژه جوان- اين شکاف ها را پر نکند، شيطان بر او چيرگي خواهد يافت.
ايشان در ادامه گونه هاي مختلف فراغت را در اوقات جوانان –به ويژه جوانان مجرد- تبيين و به حاضران سفارش کرد که بايد گروه هايي براي حل مشکل ازدواج جوانان و پر کردن اوقات فراغت آنان تشکيل شود.
فرزند آيت الله العظمي شيرازي گفت: در کليه تحولات اجتماعي نزاع ها افزايش مي يابد و مردم به سوي ناکامي کشيده مي شوند. از اين رو فرد بايد در چنين مرحله اي از وارد شدن در درگيري ها اجتناب کند و خوددار باشد و پيوسته بکوشد راه هاي ميانه را برگزيند که از نخستين اين راه ها آشتي دادن ميان مردم است.
وي افزود:حکومت اکثريت مورد تأکيد قرآن کريم و عرف و قانون است؛ زيرا حفظ حقوق اکثريت و اصرار داشتن بر آن ضمن حفظ آرامش، لازم است و گرنه عراق دوباره به تاريکي هاي گذاشته باز خواهد گشت.
ايشان در پايان به حاضران سفارش کردند در دنيا براي آخرت و در اين جهان براي جهان ديگر –که آدمي در آن نيازمند ساده ترين طاعات است- توشه لازم را برگيرند.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG