بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 24 اردیبهشت 1400
بروز شده: 23 اردیبهشت 1400
 
  کد خبر: 673       تاریخ انتشار: 9 خرداد 1383 - 10 ربيع الثاني 1425

 

 

آية الله العظمي شيرازي:
عراق امروز نيازمند کار و تلاش است که زمينه آن بر خلاف گذشته بسيار مهياست


آية الله العظمي سيد صادق شيرازي صبح جمعه در ديدار عمومي و ملاقات مردمي خويش با بيان مطالبي با اشاره به شرايط موجود در عراق اظهار داشتند: عراق امروز کوشش و همت مي خواهد، به اين معنا که بايد با تلاش و پشتکار خود عراق ويران و جنگ زده فعلي را به کشوري آباد و مستقل تبديل کنيم که البته اين امر دست يافتني است.
ايشان افزودند: اکنون تمامي گروه ها خصوصاً دشمنان شيعه و اسلام در عراق در حال فعاليت و تبليغات هستند اما ما در اکثر مواقع بيکار نشسته ايم بنابراين بايد بکوشيم و با تلاش و فعاليت بيشتر تبليغات دشمنان را خنثي ساخته ، معارف خود را منتشر کنيم.
آية الله العظمي شيرازي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به جرياني تاريخي خاطرنشان کردند: در حدود هزار و صد سال پيش در زمان عباسيان که مصادف با غيبت صغري مي باشد، بيش از 90 درصد مردم شهر بغداد غير شيعه و اکثراً سني مذهب بودند. در همين زمان يکي از علماي عامه کتاب هاي مفصلي در فضيلت خلفاي راشدين و معاويه مي نويسد که با اين اقدام تمام تلاش خود را براي عظمت اهل تسنن به کار مي گيرد و روايات بسياري را در اين باره در کتاب خويش بيان مي کند. اما وزي يکي از جوانان شيعه که آن زمان در اقليت هم بودند تصميم مي گيرد تا با اين عالم سني گفتگو کرده و او را به مذهب تشيّع دعوت کند لذا با تلاش و توکل موفق مي شود او را شيعه کند و اين عالم سني به يکي از بزرگ ترين عالمان و مفسرين شيعه تبديل مي شود.
آية الله العظمي شيرازي افزودند: اين عالم بزرگ کسي نيست جز محمدبن مسعود العياشي (سلام الله عليه) صاحب تفسير عياشي ،او پس از آن که پدرش فوت مي کند يک تُن طلا به او ارث مي رسد و او نيز همه اين ثروت را در راه خدمت به تشيع و مکتب اهل بيت عليهم السلام صرف مي کند.
ايشان تصريح کردند: يک جوان شيعه هيچگاه نبايد بيکار بنشيند بلکه بايد همواره با تلاش مستمر ديگران را به اين مذهب حقه و نجات بخش هدايت کرده و زمينه رشد و ترقي افراد ديگر را فراهم کند.
آية الله شيرازي در پايان افزودند: عراق امروز با گذشته بسيار متفاوت است زيرا در سابق آزادي وجود نداشت اما امروزه اين نعمت وجود دارد و زمينه فعاليت بسيار مهياست لذا بايد کار کرده و براي رسيدن آرمان هاي خويش تلاش کنيم.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG