بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 26 خرداد 1400
بروز شده: 26 خرداد 1400
 
  کد خبر: 775       تاریخ انتشار: 18 مهر 1383 - 23 شعبان 1425

 

 

آية الله العظمي شيرازي:
پيشرفت و موفقيت هر انساني به اندازه همّت او استآية الله العظمي سيد صادق شيرازي ازمراجع عظام تقليد شب جمعه گذشته در ديدار با ده ها تن از بانوان طلبه حوزه علميّه اصفهان اظهار داشتند: موفقيت هر مرد و زني به اندازه همّت، تصميم و اراده اوست.

ايشان افزودند: انساني که تصميم مي گيرد تا با ديگران با خوش اخلاقي و رفتار شايسته برخورد کند، اين تصميم برخواسته از عزم و اراده اوست که باعث مي گردد تا حدّ زيادي به موفقيّت دست يابد.

آية الله العظمي شيرازي در ادامه سخنان خود با اشاره به آياتي از کلام الله مجيد افزودند: خداي متعال در دو آيه قرآن کريم، به دو زن جا مثال زده است: يکي زن خوب در محيط کفر آلود و ديگري زن بد در محيط خوب و آکنده از ايمان.

ايشان تصريح کردند: انبيا عليهم السلام بهترين و عاقل ترين خلق خدا هستند که از ميان آنها پنج نفرشان او العزم هستند و يکي از اين پيامبران اولوالعزم، حضرت نوح عليه السلام است همسر او به عنوان سمبل بدي و زشتي در قرآن ياد شده است، همان گونه که زن حضرت لوط عليه السلام نيز ضرب المثلي است براي کفّار و انسان هاي ناشايست.

ايشان خاطر نشان کرد: قرآن کريم همچنين از فرعون ظالم و متکبّر ياد مي کند، اما همسر او را به عنوان نماد بندگي خدا، نيکي، شايستگي و پاکدامني ياد نموده است.

مرجع تقليد شيعيان جهان افزودند: تمام اين موارد (خوب بودن يا بد بودن) به تصميم خود انسان باز مي گردد، يعني هر کسي مي تواند خوب و متقي باشد يا بر خلاف آن خود را شقي و بدبخت کند.

آية الله العظمي سيّد صادق شيرازي در پايان سخنان خود با تصريح به اين که هر يک از اين دو مورد خوب يا بد بودن به تصميم و اراده انسان باز مي گردد، گفتند: اين ماه مبارک شعبان فرصت مناسبي است تا بتوانيم با اراده و همت عالي، خود را براي کسب معرفت و تحصيل سعادت و خوبي ها آماده سازيم.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG