بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 26 خرداد 1400
بروز شده: 26 خرداد 1400
 
  کد خبر: 843       تاریخ انتشار: 29 دی 1383 - 7 ذي الحجة 1425

 

 

دسته عزاداران حسينيه اهل بيت عليهم السلام، از شهر «عماره» عراق با آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي دام ظله ديدار کردند.حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي دام ظله، اعضاي دسته عزاداري حسينيه اهل البيت عليهم السلام را که از شهر «عماره» در استان «ميسان» عراق به ديدار ايشان آمده بودند، در خانه خود در شهر مقدس قم به حضور پذيرفت. ايشان پس از خوشامدگويي از درگاه خداي متعال براي آنان توفيق بيشتر و قبولي زيارت و اعمالشان را خواستار شد و براي کشور عراق و شهروندان عراقي آينده روشني را آرزو کرد.

در اين ديدار آية الله سيد محمد رضا شيرازي فرزند مرجع راحل حضرت آية الله العظمي سيد محمد شيرازي رحمة الله عليه نيز حضور داشت.

ايشان در سخناني خطاب به حاضران بر سه سفارش عمده تأکيد نمود:

1. تقوا و دوري از گناه و حرام؛ زيرا بر هر مسلماني واجب است که به اوامر خداي تعالي عمل کند و از آنچه نهي فرموده دوري گزيند.

2. وحدت کلمه و اتحاد: ايشان فرمودند: اختلافات و نزاع ها امروزه هيچ خدمتي به عراق نمي کند بلکه زيان بار است و اهداف دشمنان بدخواه را تأمين مي کند. پس مردم عراق همگي بايد هوشياري خود را حفظ کنند تا مبادا به دام دشمنان بيفتند و قرباني توطئه هاي آنان شوند. مخصوصاً امروزه که تا موعد انتخابات زمان چنداني نمانده، آنان نمي گذارند، تجربه هشت دهه گذشته دوباره تکرار شود.

3. تجديد پيوند با جوانان و سازماندهي آنان و استقبال از آنان با روي باز تا طعمه مذاهب و جريانات منحرف و گمراه کننده نشوند؛ جرياناتي که به عراق نفوذ کرده و قصد مسموم کردن افکار جوانان عراق را دارند و بدين طريق مي خواهند اغراض ويرانگر خود را تحقق بخشند.

آية الله سيد محمد رضا شيرازي همچنين اظهار داشت: «جوانان از نيروهاي شگرفي برخوردارند و بايد اين نيروها در راه خداي متعال و نشر ارزش هاي اهل بيت عليهم السلام و هدايت مردم به کار گرفته شود».

ايشان اضافه کرد: «جوان مؤمن از خدا مي ترسد و کاري که خلاف شرع باشد انجام نمي دهد، ولي جواني که سمت ايمان باشد در ورطه هر خطايي مي افتد و خود را گرفتار مي کند. از اين رو بر ما واجب است که ايمان را در دل هاي جوانان تعميق کنيم و از اين رو بر ما واجب است که ايمان را در دل هاي جوانان تعميق کنيم و از اين طريق سعادت دنيا و آخرت آنان و جامعه را تضمين کنيم».

صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG